شماره دست نوشته: 14
زمان نگارش: پاییز 1391

صفحه نخست

نگارنده: حسین عالم بخش

سیخ جوجه کباب

     

      یک روز کامل بود که تمام شهر دبی را با آقا داود زیرورو کردیم. نبود که نبود....

     در این شهر به اصطلاح پیشرفته دو لیتر چسب لاتکس صنعتی پیدا نمی‌شد(خدائیش هر جا رو که شما بگی سر زدیم ها). باید ساخت دکور رو زودتر شروع می‌کردیم و تا پس فردا صبح، دکور را کامل نصب می‌کردیم.

     بالاخره تصمیم گرفتیم با همان چسب چوب کار را شروع کنیم هر چند که زمان چسبیدن قطعات دکور طولانی می‌شد. اما این تازه اول ماجرا بود، چون میخ بیست سانتی هم در این کشور یافت نمی‌شد و اجباراً به میخ‌های ده سانتی امارات جهت اتصالات دکور اکتفا کردیم  (لازم بذکر است تعداد انگشت شماری هم میخ بیست سانتی در وسایلمان موجود بود).

     تمام اندازه‌ها بر روی یونولیت هایی که تهیه شده بود کشیده شد(بازهم خدائیش عجب یونولیت های با کیفیتی بود)و شروع کردیم به برش.

     من ببر، حسین فردوس ببر، علی متوسلی ببر، داوود رضوانی ببر، عبدالرضا کیهانی ببر، نه نه، اون فقط یک کم برید و بعد رفت با بچه های مدرسه که نقش اسراء و فرشته ها رو بازی می‌کردند تمرین کنه.

     کار برش تمام شد و تازه اول غم و غصه ما بود که خدایا با این چسب چوب و بی میخی چکار کنیم که، آقای مقامس (مسئول فرهنگی همان جایی که اجرا داشتیم) آمد و گفت: بابا رستوران داره بسته می شه برید برای شام همه معطل شما هستند....

     ما هم غم و غصه را فراموش کردیم و  با اشتیاق فراوان رهسپار شدیم، وقتی رسیدیم سالن رستوران عبدالرضا کیهانی هم آنجا بود و از تمرین برگشته بود و شامش را هم خورده بود و بی صبرانه در انتظار ما بود برای عرض خسته نباشید.

     شام جوجه کباب بود با مخلفات(بازهم خدائیش عجب غذاهای با کیفیتی بود) همه داشتیم شام می خوردیم که فکر کنم تمامی ما حتی گارسون رستوران به یک چیز فکر می‌کردیم. البته عبدالرضا کیهانی را نمی دانم چون اون موقع شامش را جلوتر از ما خورده بود و شاید در اون فکری که ما بودیم نبود.

     نقطه مشترک فکر ما چیزی نبود به غیر از سیخ چوبی جوجه کباب !؟

     شام رو زودتر از آنچه فکر می کردیم تمام کردیم و با دست‌های پر از سیخ چوبی جوجه کباب(خدائیش عجب سیخ‌هایی بود) برگشتیم سر دکور و پس از چسب کاری که توسط برادر علی متوسلی به طرز ماهرانه‌ای انجام شد، قطعات را با سیخ چوبی جوجه کباب به هم متصل کرده و فردا صبح دکور را برای رنگ سرپا کردیم.

    طبق آمار گرفته شده از آشپزخانه باشگاه ایرانیان در این پروژه دکور سازی بالغ بر1500 سیخ چوبی جوجه کباب مورد بهره برداری قرار گرفت.

    این طور بود که در گروه فدک یک متریال مناسب و قابل دسترس در امر دکورسازی کشف و مورد بهره برداری قرار گرفت.

    لطفاً این کشف، اختراع یا هر چیزی که اسمش را می‌شود گذاشت به نام خودتان ثبت نکنید.

    حق هر گونه کپی برداری از مطلب و اختراع با ذکر منبع بلامانع است.

    از اینکه با دوستان عزیزم کمی شوخی کردم و ذکر نام آقا در ابتدای نام محترمشان امتناع کردم پیشاپیش عذر می‌خواهم.

 

حسین عالم بخش

پاییز 1391