شماره خبر: 362
تاریخ: 1392/09/27

صفحه نخست

مرجع: خبرگزاری تسنیم

بیست‌وسومین سال اجرای نمایش خورشید کاروان در میعادگاه شهدای ۷ تیر

 

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، نمایش خورشید کاروان برای بیست ‌و سومین سال متوالی به کارگردانی محمود فرهنگ در مجموعه فرهنگی انقلاب اسلامی سرچشمه روی صحنه می‌رود.

این نمایش از اول دی‌ماه، بیست ‌و سومین طلوع خود را در میعادگاه شهدای هفتم تیر با بازی انوشیروان ارجمند، فرهاد بشارتی، کرامت رودساز، اسدالله بابایی، مهدی امینی و گروهی از بازیگران روی صحنه می‌برد.

خورشید کاروان با بازنویسی مهدی متوسلی، کارى از گروه فرهنگی هنری فدک است که متن آن براساس نمایش‌نامه هیهات نوشته استاد ابوباسم حیادار نوشته شده است. این نمایش روایت شبى است که شمر، کاروان اسیران کربلا را نزدیک دیرى نگاه مى‌دارد. راهب پیر به تنهایى در دیر به عبادت خود مشغول است و پطروس پسر او در پى یافتن حقیقت و آنچه در کتاب مقدس آمده است، راهى کوفه مى‌باشد. وى معتقد است که ایلیاى مقدس همان حضرت على(ع) و شبر و شبیر همان امام حسن(ع) و امام حسین(ع) مى‌باشند که نام آن‌ها به کرات در کتاب مقدس آمده است و... این نمایش تاکنون در کشورهای مختلف جهان از جمله انگلیس، هلند و امارات روی صحنه رفته است.

نمایش خورشید کاروان از اول دی ماه هر روز به مدت 10 شب ساعت 19 در سالن مجموعه فرهنگی انقلاب اسلامی سرچشمه به نشانی خیابان بهارستان، نرسیده به چهار سرچشمه، خیابان شهید صیرفی‌پور روی صحنه می‌رود.

علاقه ‌مندان برای تماشای این نمایش می‌توانند با موسسه فرهنگی فدک به شماره تلفن‌های 14-66485312 تماس حاصل فرمایند.