صفحه نخست         در باره موسسه          ارتباط با ما          بانک اطلاعات خدام الحسین(ع)            خانواده بزرگ فرهنگی

ارکستر هلال کاروان

نمایش اذان صبح

نمایش پنجره فولاد

نمایش موسیقایی سرداران

نمایش از خاک تا افلاک

نمایش زخم مدینه

فعالیتهای موسسه

نمایش خورشید کاروان

بیست و پنج سال متوالی

 

خورشید کاروان در مجموعه شهدای سرچشمه

نمایش خورشید کاروان در بیست و ششمین سال اجرای خود در مجموعه شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه) تهران به کارگردانی محمود فرهنگ میزبان علاقه مندان و عاشقان مکتب حسینی خواهد بود.

زمان: 25 آبان ماه 1395 تا 5 آذر ماه 1395 (یازده اجرا)

ساعت شروع:  18:30

مکان: تهران، میدان بهارستان، چهارراه سرچشمه، کوچه شهید صیرفی پور، مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر (سرچشمه)

 

 

خورشید کاروان در برج میلاد می‌تابد

نمایش خورشید کاروان در بیست و چهارمین سال اجرای خود در برج میلاد تهران میزبان علاقه مندان مکتب عاشورایی حضرت امام حسین(ع) خواهد بود.

نمایش خورشید کاروان کاری از موسسه فرهنگی فدک از 21 آذرماه لغایت 2 دی ماه در سالن اصلی مرکز همایش های برج میلاد همه روزه از ساعت 20 شب میزبان تماشاگران تهرانی خواهد بود.

خورشید کاروان با بهره گیری از داستان مشهور دیر راهب به واقعه پس از عاشورا می‌پردازد که تاکنون در سالیان متوالی اجراهای بسیاری در ایران و کشورهایی نظیر انگلیس، هلند و امارات داشته و میزبان بیش از یک میلیون نفر از علاقه‌مندان اهل بیت (ع) بوده است.

این اثر ماندگار با بازنویسی مهدی متوسلی در بیست و چهارمین سال اجرای خود شاهد نقش آفرینی جلیل فرجاد، کرامت رودساز، اسدالله بابایی، انوش معظمی، مهدی امینی و کارگردانی محمود فرهنگ و همچنین گروه همسرایی به سرپرستی محمد سراج خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس

(1394/09/12)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گردهمایی عوامل اجرایی نمایش خورشید کاروان در سال 1394

اولین گردهمایی عوامل اجرایی نمایش خورشید کاروان در سال 1394 در روز چهارشنبه بیست و هفتم آبان ماه در محل رستوران خورشید با حضور بازیگران، همسرایان، عوامل صحنه، عوامل دکور و سایر دست اندرکاران اجرایی برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

بیست و پنجمین سال اجرای نمایش خورشید کاروان در برج میلاد  (1394/07/29)

امسال مصادف با بیست و پنجمین سال اجرای نمایش خورشید کاروان است و برج میلاد میزبان نمایشی است که ربع قرن در ایران و خارج از مرزهای ایران برای علاقه مندان اجرا شده است.

این نمایش به مدت 10 شب از هفتم آذرماه در مرکز همایش های برج میلاد تهران اجرا می شود.

 

 

درخواست عوامل اجرائی خورشید کاروان از مردم برای حضور در مراسم وداع با انوشیروان ارجمند (1393/09/24)

عوامل اجرایی نمایش خورشید کاروان ضمن تسلیت درگذشت راهب ۱۲ سال این نمایش ، از عموم مردم عزیز کشور برای حضور باشکوه در مراسم وداع با استاد انوشیروان ارجمند دعوت کردند

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری افق، عوامل اجرایی نمایش خورشید کاروان شب گذشته در سومین شب بیست و چهارمین سال اجرای این نمایش در برج میلاد تهران ، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حضور ۱۲ ساله استاد انوشیروان ارجمند در این نمایش ، در غم از دست دادن این هنرمند عزیز گریستند.

مهدی متوسلی ، در سخنانی ضمن تسلیت درگذشت بازیگر بیش از ۴۰۰ اجرای نمایش های این موسسه، از عموم مردم و به خصوص تماشاگران نمایش خورشید کاروان برای حضور باشکوه در مراسم تشییع این هنرمند دعوت نمود.

مدیرعامل موسسه فرهنگی فدک همچنین در بخش دیگری از سخنان خود ، سومین شب بیست و چهارمین سال اجرای نمایش خورشید کاروان را تقدیم به روح ملکوتی این هنرمند ارجمند نمود.

گفتنی است مراسم وداع با استاد انوشیروان ارجمند صبح فردا ، سه شنبه از مقابل تالار وحدت تهران به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا برگزار خواهد شد.

 

استقبال بی نظیر از نمایش خورشید کاروان(1393/09/23)

استقبال از نمایش خورشید کاروان در شرایطی است که تنها دو روز از زمان اجرای آن گذشته است و در این مدت بسیاری از شهروندان تهرانی به تماشای این تئاتر در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران نشسته اند.

 به گزارش روابط عمومی برج میلاد تهران، نمایش مذهبی خورشید کاروان با همکاری برج میلاد و موسسه فرهنگی فدک از ۲۱ آذرماه در برج میلاد تهران به روی صحنه رفته  و قرار است بازیگران این نمایش تا  دوم دی ماه به اجرای این نمایش در سالن اصلی مرکز همایش های برج میلاد بپردازند.

خورشید کاروان با بهره گیری از داستان مشهور دیر راهب به واقعه پس از عاشورا می‌پردازد که تاکنون در سالیان متوالی اجراهای خود در شهرهای مختلف کشور و همچنین کشورهای انگلیس، هلند و امارات میزبان قریب به یک میلیون نفر از علاقه‌مندان اهل بیت (ع) بوده است.

این اثر بازنویسی مهدی متوسلی است که در بیست و چهارمین سال اجرای خود شاهد نقش آفرینی جلیل فرجاد، کرامت رودساز، اسدالله بابایی، انوش معظمی، مهدی امینی و کارگردانی محمود فرهنگ و همچنین گروه همسرایی به سرپرستی محمد سراج است.

این روزها اجرای این نمایش ساعت ۲۰ به صورت رایگان در مرکز همایش های برج میلاد تهران اکران می شود و عموم علاقه مندان می توانند بدون تهیه بلیت حضور به هم رسانند.

 

 

خورشید کاروان در برج میلاد می‌تابد (1393/09/16)

نمایش خورشید کاروان در بیست و چهارمین سال اجرای خود در برج میلاد تهران میزبان علاقه مندان مکتب عاشورایی حضرت امام حسین(ع) خواهد بود.

به گزارش فارس، نمایش خورشید کاروان کاری از موسسه فرهنگی فدک از 21 آذرماه لغایت 2 دی ماه در سالن اصلی مرکز همایش های برج میلاد همه روزه از ساعت 20 شب میزبان تماشاگران تهرانی خواهد بود. خورشید کاروان با بهره گیری از داستان مشهور دیر راهب به واقعه پس از عاشورا می‌پردازد که تاکنون در سالیان متوالی اجراهای بسیاری در ایران و کشورهایی نظیر انگلیس، هلند و امارات داشته و میزبان بیش از یک میلیون نفر از علاقه‌مندان اهل بیت (ع) بوده است. این اثر ماندگار با بازنویسی مهدی متوسلی در بیست و چهارمین سال اجرای خود شاهد نقش آفرینی جلیل فرجاد، کرامت رودساز، اسدالله بابایی، انوش معظمی، مهدی امینی و کارگردانی محمود فرهنگ و همچنین گروه همسرایی به سرپرستی محمد سراج خواهد بود.

 

 

بوشهر میزبان خورشید کاروان می‌شود(1393/08/07)

 

نمایش عاشورایی خورشید کاروان در بیست و چهارمین سال اجرای متوالی خود با پشتیبانی سازمان هنری رسانه ای اوج از 14 آبانماه در مجتمع فرهنگی 9 دی شهر بوشهر همه روزه از ساعت 18:30 به مدت ده شب تا 23 آبانماه روی صحنه خواهد رفت.

خورشید کاروان با بهره گیری از داستان مشهور دیر راهب به واقعه پس از عاشورا می‌پردازد که تاکنون در سالیان متوالی اجراهای خود در شهرهای مختلف کشور و همچنین کشورهای انگلیس، هلند و امارات میزبان قریب به یک میلیون نفر از علاقمندان اهل بیت (ع) بوده است.

این اثر بازنویسی مهدی متوسلی است که در بیست و چهارمین سال اجرای خود شاهد نقش آفرینی هنرمندانی چون جلیل فرجاد، کرامت رودساز، اسدالله بابایی، انوش معظمی، محمد فراهانی و کارگردانی محمود فرهنگ و همچنین گروه همسرایی به سرپرستی محمد سراج می باشد.

نمایش خورشید کاروان پس از اجرا در شهرهای بوشهر، یزد و زاهدان، همزمان با اربعین حسینی در شهر تهران میزبان علاقمندان و تماشاگران تهرانی خود خواهد بود.

 

اخبار، رویدادها و تازه های فرهنگی و هنری

موسسه فرهنگی فدک  1370

 (1991), Fadak Cultural Institute WebSite. Email to: info@fadakci.com

 

 

  تماس با ما

 

 

 

دانستنیهای رمضان

سفره خانه خورشید در یک نگاه

اخبار و مطالب قبلی

 

 دست نوشته های قبلی

هما خانم

عبدالرضا کیهانی

تازه ازدواج کرده بودم  

اهمیت پرداختن به تئاتر دینی

محمود فرهنگ

با مرور 34 سال برپایی جشنواره   

بلال

عبدالرضا کیهانی

سال های اول اجرای خورشید  

امام حسین اختصاصی نیست

عبدالرضا کیهانی

سال هشتاد تصمیم مهمی در  

مروری بر یک " دور در جا" با سرعت برق

مهدی متوسلی

به این جملات توجه کنید: 

دست نوشته ها