شماره: 244
تاریخ: 1389/11/5
مرجع: خبرگزاری سینمای ایران

درخشش "خورشيد کاروان" در ايوان شمس

نمايش "خورشيد کاروان " به کارگرداني محمود فرهنگ با مضموني عاشورايي ، روايتي از انتقال کاروان اسراي واقعه کربلاست که با اقبال گسترده مخاطبان روبه رو شده است.

به گزارش خبرگزاري سينماي ايران به نقل از روابط عمومي موسسه تصويرشهر، اين نمايش حکايت انتقال کاروان اسيران از کربلا به شام است که شبي را در ديري به صبح مي رسانند و در آن شب راهب دير با سر مبارک امام حسين (ع) تا صبح مناجات مي کند.
اين نمايش که از ابتداي محرم امسال تا کنون بيست و هشت بار در تالار ايوان شمس سازمان فرهنگي و هنري شهرداري تهران به صحنه رفته است ميزبان بيش از 16 هزار و 800 نفرتماشاگر بوده است .

اين نمايش مذهبي يک ساعت و 40 دقيقه اي که قدمت 20 ساله در اجرا دارد، توسط موسسه فرهنگي فدک آماده شده و با حمايت سازمان فرهنگي و هنري شهرداري به صحنه رفته است.

نمايش خورشيد کاروان براساس پرده دير راهب نمايشنامه هيهات نوشته زنده ياد ابوباسم حيادار با بازنويسي مهدي متوسلي به نگارش در آمده ومحمود فرهنگ کارگرداني نمايش را به عهده دارد که در طول نوزده سال گذشته با تغييرعوامل اجرايي روي صحنه رفته است .

در اين نمايش که حدود 60 بازيگر و عوامل را شامل مي شود، کريم اکبري مبارکه ، کرامت رودساز، فرهاد بشارتي ، اسد الله بابايي و مهدي اميني ايفاي نقش کردند و انوشيروان ارجمند به عنوان مشاور کارگردان، عبدالرضا کيهاني دستيار کارگردان ، علي رضواني مديرتوليد ، حسين عالم بخش طراح صحنه و سعيد ذهني به عنوان آهنگساز، مشارکت دارند.