شماره: 264
تاریخ: 1390/10/19
مرجع: خبرگزاری مهر
اجرای نمایش "زینب" در تالار ایوان شمس
نمایش زینب (س) تا چهارم بهمن روی صحنه است.
اجرای نمایش زینب (س) در تالار ایوان شمس تا چهارم بهمن ماه ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار مهر متن این نمایش به قلمسید سعید صدر زاده در سه پرده نوشته شده و به کارگردانی وی روی صحنه می رود.

زینب سلام الله علیها ماجرای به اسارت رفتن اهل بیت (ع) در واقعه کربلا را روایت می کند و ضمن توجه به جنبه های حزن انگیز این واقعه تکان دهنده، اشاره ای هم به جنبه های تاریخی و زمینه های فکری منجر به شکل گیری این واقعه دارد و در پایان با رحلت حضرت رقیه (س) به پایان می رسد.

این نمایش با همکاری بیش از 50 بازیگر در نقش های اصلی و فرعی اجرا می شود و عطیه غبیشاوی در نقش حضرت زینب (س) به روی صحنه می رود. سید محمد اطهری،فرزاد حاتمی،علی برنجیان،سید مجید عسگری،محمد مهدی قادری،محمد کارآزاد،محمد حسین سلطانی،فرهاد نوبخت،حسن شیرخانی،فرشته صالحی،مصطفی خراشادی،حسین نوری،مهدی ابوفاضلی،سید حسین ترک جوش،شهاب ایلکا،مهدی قاسمی،فاطمه مزینانی و هنرمند خردسال عسل احمدی (در نقش حضرت رقیه) برخی از بازیگران این نمایشنامه هستند. سید سعید صدر زاده کارگردان این نمایش نیز در نقش یزید بن معاویه ایفای نقش می کند.

ننمایشنامه ده سال به طور پیوسته در سازمان ها، ارگان ها، دانشگاه ها و... اجراهای ارگانی و سازمانی داشته و اجرای اخیر، تازه ترین و جدیدترین اجرای آن پس از چندین سال است. حجه الاسلام سید احمد محی الدین میرمرشدی در مقام مشاور مذهبی، علیرضا بیات در مقام مدیر تولید، علیرضا ناصری به عنوان مدیر تولید،علیرضا خورشید در مقام طراح چهره پردازی،حسین هاتفی کیا به عنوان طراح صحنه و لباس و...برخی از عوامل این نمایش هستند.

نمایش زینب سلام الله علیها به تهیه کنندگی معاونت امور فرهنگی ـ اجتماعی شهرداری تهران روی صحنه می رود و اجرای آن تا چهارم بهمن ماه هر شب ساعت 18 ادامه خواهد داشت.

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1505424