شماره خبر: 309
تاریخ: 1391/08/27

صفحه نخست

مرجع: روابط عمومی موسسه

طلوع بیست و دومین سال خورشید کاروان در هلند

     

        نمایش خورشید کاروان در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی مهمان عاشقان حضرت اباعبدالله در کشور هلند خواهد بود.

       نمايش "خورشيد كاروان" به نویسندگی مهدی متوسلی، از نمایش های موسسه فرهنگی فدک است که در آذرماه سال جاری در روزهای تاسوعا و عاشورا(هر روز دو اجرا) در کشور هلند اجرا خواهد شد. این نمایش که بیست و دومین سال اجرای موفق خود را پشت سر می گذارد، به كارگرداني محمود فرهنگ و با نقش آفرینی: انوشيروان ارجمند، فرهاد بشارتي، اسدالله بابايي و ... بر روی صحنه خواهد رفت.

       عبدالرضا کیهانی دستیار کارگردان، علی رضوانی مدیر تولید، مهدی محمدی گریم و حسین عالم بخش طراحی صحنه این نمایش را بر عهده دارند.

       خورشید کاروان با اقتباس از داستان مشهور دیر راهب به واقعه پس از عاشورا می پردازد. با توجه به نوع روايت و حكايت آن از وقايع عاشورا و آميختگي اثر با فضاي مسيحيت، اين نمایش توانسته است در جهت ايجاد ارتباط با فرهنگ ساير اديان براي معرفي فرهنگ عاشورا و وقايع تاريخي كربلا نقشي موثری ايفا نمايد.

       لازم بذکرست نمایش خورشید کاروان در بیست و یک سال گذشته در کشورهای انگلیس (1388)، هلند (1386)، امارات (1389) و بیش از بیست شهر ایران با 939 اجرا میزبان 768 هزار تماشاچی بوده است.

       گفتنی است با توجه به اجرای این نمایش در هلند و استقبال بی نظیر مخاطبین از آن، پیش بینی می شود جمعیت کثیری به تماشای این نمایش بنشینند.