شماره خبر: 357
تاریخ: 1392/06/18

صفحه نخست

مرجع: مجله مهر

شیرین ترین بازیگر زن سینمای ایران! 

      

         رضا عطاران با بازی گرفتن از اکبر عبدی در نقش مادر، توانست هوشمندانه بسیاری از خط قرمزهای سینمای ایران را دور بزند و البته بازی شیرین عبدی هم به جذاب تر شدن این ماجرا کمک فراوانی کرد.

مجله مهر: لباس زنانه بر تن بازیگر محبوب سینمای ایران. اکبر عبدی حالا پس از دو تجربه شیرین و بسیار موفق در ایفای نقش های زنانه حالا قرار است در یک فیلم سینمایی دیگر، نقش یک پیرزن را بازی کند. خواب زده ها عنوان جدیدترین فیلم "فریدون جیرانی" است که اکبر عبدی هم در میان بازیگران آن حضور دارد و البته با یک نقش متفاوت.

این هنرپیشه صاحب پررنگ ترین حضور یک بازیگر مرد در لباس زنانه در سینمای ایران بود.اکبر عبدی در فیلم پرحاشیه و خبرساز آدم برفی به کارگردانی داوود میرباقری، نقش جوانی به نام عباس را بازی می کرد که طی اتفاق هایی لباس زنانه پوشید و البته همین زنانه پوشی، حاشیه های فیلم را دوچندان کرد.

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مکمل، جایزه هیات داوران سی امین جشنواره بین المللی فیلم فجر برای بازی درخشان اکبر عبدی بود. او در فیلم خوابم میاد به کارگردانی رضا عطاران نقش مادر شخصیت اصلی فیلم را بازی می کرد. بازی درخشان اکبر عبدی در نقش مادرف این فیلم کمدی را به یکی از پرفروش ترین فیلم های سال تبدیل کرد.

رضا عطاران با بازی گرفتن از اکبر عبدی در نقش مادر، توانست  هوشمندانه بسیاری ازخط قرمزهای سینمای ایران را دور بزند و البته بازی شیرین عبدی هم به جذاب تر شدن این ماجرا کمک فراوانی کرد.

 حالا دوباره قرار است عبدی را در لباس زنانه ببینیم. او این بار در خواب زده ها نقش مادر و خاله فرهاد اصلانی را به صورت همزمان بازی کرده است. خواب زده ها داستان دختری با نام نازگل مشرقی دختر مجرد جنوب شهری را روایت می کند که به دلیل مشکلات اقتصادی زندگی اش در حال فروپاشی است. آشنایی اتفاقی وی با فیروز نشاط کارخانه‌دار مجرد زندگی اش را دچار حادثه های جدیدی می کند.در این فیلم سینمایی بازیگرانی چون فرهاد اصلانی، ساره بیات، صابر ابر، شقایق فراهانی، ملیکا شریفی نیا، رویا میرعلمی، حسن تسعیری و اکبر عبدی بازی می کنند.